Naftári už tradične súčasťou unikátneho bežeckého podujatia od Tatier k Dunaju

Tím NAFTArahumara RUNNERS už po piatykrát úspešne zdolal najväčší štafetový beh na Slovensku s názvom Od Tatier k Dunaju. Začínalo sa v Jasnej v Nízkych Tatrách, bežalo sa non-stop dňom aj nocou a v nedeľu poobede družstvá dobehli do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave.

V sobotu ráno o 7:45 sa motivovaní zamestnanci NAFTA postavili na štart a zdolali úsek dlhý 345 km za 31 hodín a 17 minút. V tomto ročníku sme mali v tíme až troch nováčikov, ktorí výborne zapadli do zabehnutého súkolesia naftárskych bežcov a pomohli zdolať túto poriadnu porciu kilometrov.

„Napriek nepriaznivej predpovedi počasia sa nám darilo kľučkovať medzi búrkovými mrakmi takmer bez zmoknutia. Daň za príjemné bežecké počasie bez horúčav, však zaplatili dvaja bežci z tímu, ktorí si na svojom úseku zo Selnice k salašu Stráže „užili“ poriadny lejak. Bolo príjemné sledovať ako naši skúsení bežci sa snažia predať svoje skúsenosti práve nováčikom, aby svoje úseky prebehli v čo najlepšej pohode a hlavne bez zranenia, čo sa nám aj v tomto roku úspešne podarilo. V mene celého tímu ďakujem nášmu zamestnávateľovi za výbornú podporu. Veľmi si vážime, že náš generálny riaditeľ nás opäť prišiel osobne povzbudiť na trať,“ zhodnotil Vladimír Lorenc, kapitán tímu NAFTArahumara RUNNERS.

Gratulujeme k výkonu našich reprezentantov. Veľmi nás teší, že každý rok je tím NAFTArahumara RUNNERS doplnený o motivovaných bežeckých nováčikov. NAFTA s veľkou radosťou podporuje našich zamestnancov v účasti na rôznych atraktívnych športových podujatiach, ako sú Medlenov chodník, Do práce na bicykli, Od Tatier k Dunaju a pod.